O monetach Poznaj nasze produkty

Niezwykła pamiątka

Monety okolicznościowe lub pamiątkowe mają wiele zastosowań. Raz wybite, pozostają w niezmienionej formie nawet kilka tysięcy lat. Dzięki temu są wyjątkową pamiątką na specjalne okazje. Nasi odbiorcy to: miasta, gminy, organizacje państwowe, religijne i prywatne, organizatorzy cyklicznych imprez. Oryginalne monety doskonale sprawdzą się również na firmowe rocznice (np. powstania przedsiębiorstwa lub z okazji innych ważnych wydarzeń) oraz wesela (jako pamiątkowy upominek dla Gości).

Materiał

Monety wykonujemy z mosiądzu. Następnie odbiorca może wybrać jedną z kilku powłok galwanicznych (nikiel, posrebrzanie, pozłacanie) lub zrezygnować z nich i zamówić monety mosiężne (są najtańsze, ale równie piękne).

Technologia

Technologia bicia monet jest przeprowadzana zgodnie ze sztuką menniczą. Wszystkie procesy są bardzo zbliżone do tych stosowanych przez Mennicę Polską. Więcej na ten temat znajdziesz w dziale Etapy Zamówienia. Czas realizacji zależy od kilku czynników, ale można przyjąć, że od momentu zaakceptowania projektu i rozpoczęcia produkcji (ETAP 5), monety są dostarczane do Klienta w ciągu 14 dni roboczych.

Projekt monety

Projekt monety można wykonać w naszym innowacyjnym Kreatorze Monet, gdzie, krok po kroku, przeprowadzimy Cię przez ten trudny proces. Po zakończeniu pracy w Kreatorze, otrzymasz mail ze swoim projektem. Następnie w ciągu 2 dni roboczych odezwie się do Ciebie nasz artysta grafik. Wspólnie uzgodnicie ostateczną wersję monet. Na tym etapie poinformujemy Cię także o wycenie zamówienia. Możesz również wysłać bezpośrednio do nas swój projekt (pomijając Kreatora Monet).

Wymiary i cena

Najpopularniejszym wymiarem monet zamawianych przez naszych Klientów jest średnica jednej polskiej złotówki, czyli 23 mm. Jednak technologicznie jesteśmy w stanie wykonać monety bite nawet do maksymalnej średnicy 40 mm. Ze względu na pełną automatyzację, cena jednostkowa za monetę maleje wraz z ilością zamawianych monet. Przykładowo – przy zamówieniu 300 szt. cena jednostkowa będzie większa niż przy zamówieniu 3000 szt. Im więcej zamawianych monet, tym cena za jedną monetę jest niższa. Minimalne zamówienie to 200 szt. Oczywiście jest możliwość zamówienia mniejszej ilości, ale cena będzie taka sama jak za cały pakiet 200 szt.

Jak wyceniamy monety?

Każdy indywidualny projekt wymaga wykonania dwóch stempli, które wybiją następnie dwie strony monety. Koszt jednego stempla to 400 zł netto (492 zł brutto). Są jednak wyjątki, np. jeśli zamawiasz monety ślubne, to w Kreatorze Monet jest możliwość wyboru uniwersalnego stempla 1 Amor. Jest to sztywny wzór, który wybijemy na jednej stronie monety, a Ty za niego nie zapłacisz. Dzięki temu koszt zamówienia automatycznie spadnie o 492 zł brutto.


Kolejnym etapem wyceny są same monety. Poniższa tabelka obrazuje orientacyjne ceny monet o średnicy 23 mm, w zależności od zamawianej ilości. Do tych kosztów może dojść cena projektu. Zachęcamy jednak do skorzystania z Kreatora Monet, gdzie za darmo, można zaprojektować swoją własną monetę.

 

Rodzaj powłoki Zamawiana ilość sztuk - monety o średnicy 23 mm (średnica 1 zł)
200* - 400 401 - 800 801 - 2000 2001 - 4000 powyżej 4000

Orientacyjna cena netto za sztukę

Dokładne ceny ustalamy podczas indywidualnej wyceny

Ostatnia aktualizacja cennika: 21.06.2021

Monety mosiężne 5,99 zł 5,49 zł 4,99 zł 4,49 zł 3,99 zł
Monety niklowane 6,99 zł 6,49 zł 5,99 zł 5,49 zł 4,99 zł
Monety posrebrzane 9,99 zł** tel. tel. tel. tel.
Monety pozłacane 15,99 zł** tel. tel. tel. tel.

* Minimalna ilość zamówienia (200 szt.)
** Ceny zależne od kursu złota i srebra, mogą się zmieniać wraz z ich notowaniami

Opakowania i cena

Każda moneta jest wyjątkowa i jak każda wyjątkowa rzecz powinna być odpowiednio zapakowana. Do wszystkich zamówień proponujemy nieodpłatnie woreczki jutowe. Dodają one szlachetności i sprawiają, że prezent jest jeszcze bardziej elegancki. Oprócz woreczków w naszej ofercie znajdziesz również opakowania płatne: holdery (białe lub czarne) oraz plastikowe kapsle w dwóch rozmiarach.

Jak wyceniamy opakowania?

 

Rodzaj opakowania Zamawiana ilość
200 - 1000 szt. 1000 - 5000 szt. Powyżej 5000 szt.  
Woreczek jutowy (kilka kolorów do wyboru) w cenie monet w cenie monet w cenie monet

Wielkość woreczka dopasowana do ilości monet

Holder biały lub czarny 0,35 zł 0,29 zł tel.

Cena netto za sztukę

Kapsel mały okrągły 0,99 zł 0,89 zł tel.
Kapsel duży kwadratowy 1,99 zł 1,85 zł tel.

Więcej informacji o monetach, procesie zamawiania i produkcji znajdziesz w dziale Etapy zamówienia.